#32 V jeseni sme revitalizovali s podporou Nadácie mesta Bratislavy

Už nikdy nebude taká ako predtým. Naša komunitná záhrada prešla počas jesene 2021 výraznou zmenou. Pribudli nové záhradné prvky, ktoré ju vylepšili, zútulnili a poskytli záhradkárom väčší komfort. Toto všetko sa podarilo iba vďaka tomu, že sme dostali od Nadácie mesta Bratislavy grant vo výške 3555 EUR. Získať ho nebolo jednoduché, predchádzal tomu dlhý a zložitý proces. Členovia nášho organizačného tímu hodiny sedeli nad technickými návrhmi, písaním žiadostí a získavaním potrebných dokladov. Úsilie sa nakoniec vyplatilo. O príspevok sa uchádzalo 100 projektov, vybrali 37 a medzi nimi aj ten náš :)
A čo to pre nás znamenalo? V prvom rade to, že sa musíme pustiť do práce. Bolo potrebné objednať a doviezť materiál, pripraviť priestor, brúsiť, rezať, natierať a vŕtať. S pomocou mnohých z vás sa podarilo počas jesene priestor skultivovať.
Záhradný domček bude slúžiť na to, aby bolo náradie, ležadlá alebo spoločenské hry v suchu a bezpečí a zároveň dostupné všetkým záhradkárom.
IMG_20211002_181028jpg
Najlepší relax poskytnú záhradná hojdačka a hojdacia sieť.
IMG_20210923_075822jpg

Okolo kríkov pribudli oplotené záhony a vďaka záhradkárovi Mirovi a záhradnému centru Kulla ich spestria nové rastlinky.
zahonjpg
Pomerne dosť sa záhradkári zapotili pri úpravách povrchu v priestoroch kuchynky a pódia, aby naň bolo možné položiť dlažbu.
IMG_20210928_183701jpg
received_726396738319808jpeg
Najviac práce si vyžadovalo vyhotovenie nového kuchynského pultu a zastrešenie priestoru pri grile.
IMG_20211002_165456jpg
pultik3jpgpultik1jpg
Nič z toho by sa nepodarilo bez odbornej a technickej asistencie nášho záhradkára Rada a mravčej administratívnej práce Katky, Lucky a Laciho.

Ďakujeme :)